NEDEN DÜKKÂN YATIRIMI DAHA AVANTAJLIDIR?

SEBEP-1: Kullanım amaçlı olmayan gayrimenkul yatırımında dükkân, konuta göre daha avantajlıdır çünkü konutta kiraya verdiğiniz dönemin sonunda, kiracınızın kullanımı kaynaklı birtakım hasarlar oluşur. Sizin konutu tekrar kiraya verebilmeniz için bir miktar masraf yapmanız gerekebilir. Kombisi, mutfak dolabı, kapısı, parkesi derken aldığınız kiraların bir kısmını sürekli yenileme bütçesi olarak ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Dükkânda ise, hiçbir masraf yapmaz, her gelen kiracı faaliyet alanına göre kendi dekorasyonunu kendi yapar.

SEBEP-2: Cadde dükkânları binlerce yıldır süregelen ve kabul görmüş bir alışveriş mekanı konseptidir. Hiçbir dönem tartışmaya açılmamıştır. Örneğin, günümüz pandemi şartlarında insanlar alış veriş merkezleri yerine, cadde dükkânlarına gitmeyi tercih etmektedir.

SEBEP-3: Cadde dükkânlarında, yaya ve araç trafiği çok önemlidir. Dükkânınızın bulunduğu bölgede yapılan her yatırım (metro, yeni konutlar, hastane, yol vs) sizin dükkânınıza değer katar. Yeni yatırımlara birlikte zaman geçtikçe tüm cadde dükkânlarının değeri de artar. Hem kira gelirlerinden hem bölge yatırımlarına bağlı değer artışlarından kazanırsınız.

SEBEP-4: İyi planlanmış önünde otoparkı olan cadde dükkânlarında alışveriş pratik ve kolaydır. Arabayla hemen önüne park edip, hızlıca alışveriş yapma imkânı tüketici için tercih sebebidir. Keza dükkân önünde yürüyen yayalar için de geniş vitrinler, alışveriş için tetikleyici ve unutulan ihtiyacı hatırlatıcı olmaktadır.

SEBEP-5: Cadde dükkânlarının münferit çalışması ve ortak alanlarının yok denecek kadar az olması sebebiyle, işletme maliyetleri ve aidat giderleri çok azdır. Kiracınız ya da siz, kira öder gibi yüksek aidat bedeli ödemezsiniz.

Bilgi ve Ön Talep Formu